15.8 C
Скопје
07:23 - 22 мај, 2024

Ознака : љубовна врска

АстроЛајфстајлХороскоп

Кој хороскопски знак ви одговара најмногу за да започнете квалитетна љубовна врска?

Еспресо
Знаете ли со кого треба да склопите брак, или пак кој е добар кандидат за успешна врска. Накратко, еве што кажува хороскопот за тоа кој...
БалканСлајдерСцена

ФОТО: Се огласи винарот кој наводно е во врска со Северина: Немој да ме прашувате тоа…

Васко Спасоски
– Ау, какву глупости – кратко искоментирал 38-годишниот винар Томислав Воштиниќ, кој српските медиуми го поврзаа дека е со Северина. – Ма, дај, немој воопшто...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Раде Шербеџија е во врска со српски актер: Тој е мојата прва љубов!

Васко Спасоски
„Пред пет години, тој играше во претстават во Бриони, но ние започнавме да се гледаме дури  минатата година“, рече таа во август 2019 година за...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Откриена вистината за новото 21-годишно момче на Дара Бубамара: Шетаат со парите на татко му! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пред неколку дена, пејачката Дара Бубамара замина на одмор во Занзибар, со своето 21-годишно момче Тони, и како што е напишано во српските медиуми, сето...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

Даниел Кајмакоски си „ќари“ српска пејачка? (ФОТО)

Васко Спасоски
Даниел Кајмакоски се пресели и живее во Белград по разводот од Кристина Димитриевска. Тој е посветен на својата музичка кариера, а претходната година победи и...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Игор Џамбазов на тешки маки: Девојка му Илина го натера да планинари! (ФОТО)

Васко Спасоски
Како што веќе знаете, популарниот актер, шоумен и водител Игор Џамбазов е во љубовна врска со познатата алпинистка Илина Арсова. Парот повеќе не ја крие...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Крај по четири месеци љубов! Пејачката Милица и актерот Петар раскинаа, а ова е причината! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Милица Тодоровиќ и познатиот актер Петар Стругар раскинаа по четиримесечна врска. Иако се зборуваше дека пејачката и актерот се заедно во нејзиниот...
АстроВи ПрепорачувамеХороскоп

Хороскопски знаци кои најлесно паѓаат во искушение да стапат во љубовна врска со колега

Еспресо
Некои луѓе намерно ги мешаат работата и емоциите сакајќи да ги разубават монотоните денови на работното место. Исто така, нив ги возбудува опасноста да бидат...
ЛајфстајлСцена

Повеќе нема криење! Елена Ристеска и Филип Арсовски блескаа на модната недела (ФОТО)

Igor
Познатата пејачка Елена Ристеска очигледно повеќе не ја крие врската со скопјанецот Филип Арсовски. Двојката заедно се појави на модниот викенд кој се одржуваше во...
ЛајфстајлСцена

Емина Јаховиќ за првпат прозборе за врската со турскиот милионер (ФОТО)

Igor
Емина Јаховиќ и турскиот бизнисмен, милионерот Седатин Саран неодамна повторно ја објовија нивната врска по петмесечниот прекин. Дека повторно се заедно сведочат и турските медиуми,...