17.8 C
Скопје
02:24 - 26 мај, 2024

Ознака : Филип Ѓуриќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Тага во домот на поранешниот задругар: Филип се прости од саканата личност со емотивна порака

Еспресо
Филип Ѓукиќ, поранешен учесник во реалното шоу „Задруга“ и водител, доживеа голема семејна трагедија. Оваа тажна вест ја сподели самиот Ѓукиќ на својот инстаграм-профил. Тој...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Ќерката на Раде Шербеџија е во врска со српски актер: Тој е мојата прва љубов!

Васко Спасоски
„Пред пет години, тој играше во претстават во Бриони, но ние започнавме да се гледаме дури  минатата година“, рече таа во август 2019 година за...