18.8 C
Скопје
15:04 - 20 април, 2024

(Фото) Тага во домот на поранешниот задругар: Филип се прости од саканата личност со емотивна порака

Филип Ѓукиќ, поранешен учесник во реалното шоу „Задруга“ и водител, доживеа голема семејна трагедија.

Оваа тажна вест ја сподели самиот Ѓукиќ на својот инстаграм-профил. Тој се прости од својот вујко со емотивна порака.

„Вујко, сега си мирен“, напиша кратко тој на Инстаграм.

Фото: Скриншот/Инстаграм

По ова, водителот веќе не се огласи на социјалните мрежи.

Да потсетиме, Филип Ѓукиќ неодамна ја раскина свршувачката со Паула Хаблин, а потоа призна дека тоа била неговата најубава врска.

„Со Паула ја имав најдобрата и најубавата врска. Настрана тоа што не можеме да се совпаднеме ниту по карактер, ниту поглед на животот. На крајот на краиштата, јас сум 11 години постар од неа. Друг менталитет, таа е од Хрватска, јас сум од овде. Сето тоа доведе до раскинување, но врската како врска ни беше навистина убава“, изјави тој за „Србија данас“.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....