13:32 - 19 април, 2024

Горан Бреговиќ продаде вила во најелитниот дел на Истанбул

Горан Бреговиќ ја продаде вилата што ја купи во Истанбул во 2014 година.

Вилата на Босфорот, во елитниот дел на Истанбул каде што недвижностите се најскапи, ја купил пред точно десет години.

Недвижностите во овој дел на Истанбул вредат повеќе од еден милион евра, а Бреговиќ за својата вила искеширал дури два милиони.

Сепак, засега не е познато колку ја продал. Имотот во сопственост на семејството Бреговиќ од една страна гледа кон морето, а од другата кон шумата. Семејството престојуваше во вилата во текот на летните денови.

Инаку, Бреговиќ има куќи ширум светот – во Белград, Црна Гора, Париз, Загреб и Сараево. Тој е препознатлива личност во Турција, а популарност му донесе работата на филмовите „Hanging House“, „Arizona Dream“ и „Underground“. Пред неколку години работеше на музиката за „Мустафа“, за која турскиот новинар Џан Дундар го напиша сценариото и го режираше.

Слични објави

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо

Астропрогноза за петок, 19 април: За Близнаците нешто ново, за Рибите прилагодување на настаните

еспресо
Се вчитува....