33.8 C
Скопје
16:24 - 24 јуни, 2024

Даниел Кајмакоски си „ќари“ српска пејачка? (ФОТО)

Даниел Кајмакоски се пресели и живее во Белград по разводот од Кристина Димитриевска. Тој е посветен на својата музичка кариера, а претходната година победи и во шоуто „Твоeто лице звучи познато“.

Периодов тој присуствуваше на снимањето на новата сезона „Луда ноќ“ која ќе се емитува РТС телевизија. Надвор од работните обврски, изгледа дека Кајмакоски има време да посветува и јавни настани.

Имено, пред некој ден во Белград во „Комбанк арена“ се одржа примиера на краткометражниот филм „Лудница суботње вечери“.

Овој филм ја претставува женската верзијата на хит комедијата „Мамурлак во Лас Вегас“, а главна улога ја има Кристина Кија Коцкар која се глумаше самата себе.

На премиерата се појави јавни личности, а меѓу нив и македонскиот Даниел Кајмакоски.

Инаку, на оригиналната фотографија, освен Даниел и Кија, се наоѓа и актерката Сара Камарит.

Нема сомнеж дека Кајмакоски одлично „заплива“ во српскиот џетсет, а каде ќе го видиме следниот пат останува да видиме.

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....