4.8 C
Скопје
03:12 - 4 март, 2024

Ознака : бидермаер

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

(Видео) Девојкава смачка сè пред себе за да го фати бидермаерот: „Се граба како да нема утре…“

Еспресо
Свадбено видео стана вирално на Инстаграм поради она што една девојка го направи за да го фати бидермаер. За време на фаќањето на бидермаерот, таа...
СлајдерСтил

Потекло на свадбената традиција: Поради овај чуден обичај, невестите почнале да го фрлаат бидермаерот

Еспресо
Моментот кога невестата се врти со грбот и го фрла бидермаерот, а сите немажени и слободни девојки застануваат во борба за букетот е неизоставен дел...