10.8 C
Скопје
06:21 - 23 мај, 2024

Ознака : тигар

Секојдневие

Емотивна средба на мачка и голем тигар која ќе ви ги растопи срцата (ВИДЕО)

Еспресо
Средба меѓу мало домашно маченце и голем тигар од зоолошка градина, претставува доказ дека разликата во големината и силата не мора да биде пречка за...
Uncategorized

Модерниот Тарзан живее со шимпанзи, а има тигар како миленик (ФОТО)

Слободен Печат
„Секогаш имав поврзаност со животните. Од малечок знаев дека сум единствен, бидејќи не сакав работи кои ги интересираа другите деца“, вели Американецот Коди Антле. Неговиот...