30.8 C
Скопје
13:36 - 10 август, 2022

Ознака : Јан Тајли

Лајфстајл Ретро

(ВИДЕО) Најмалата куќа во Британија е широка само 1,82 метри: Нема тоалет, а годишно ја посетуваат илјадници туристи

М.Р.
Јан Тајли е сопственичка на најмалата куќа во Британија, која веќе 100 години има место во Гинисовата книга на рекорди и сега привлекува илјадници посетители...