20.8 C
Скопје
20:48 - 15 април, 2024

Ознака : кучешки шепи

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

БАФТА 2022: Мрачниот вестерн „Моќта на кучето“ ја доби наградата за најдобар филм и најдобар режисер

Еспресо
Филмот „Кучешки шепи“ (Моќта на кучето) освои две од најзначајните награди на овогодинешното доделување на филмските награди БАФТА кое се случуваше вчеравечер – ги зема...