10.8 C
Скопје
20:14 - 28 февруари, 2024

Ознака : БАФТА

ЛајфстајлСлајдерСтил

(Фото) БАФТА 2023: Какви креации носеа ѕвездите на црвениот тепих, ова се најубавите модни изгледи

Еспресо
Церемонијата на Британската академија за филмска и телевизиска уметност секоја година им оддава почит на најдобрите меѓународни филмови, актери и режисери. Но, не се очекуваа...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Кејт Мидлтон е убавица во бело: Во веќе носен фустан и обетки од 18 фунти принцезата блесна на БАФТА

Еспресо
Принцезата Кетрин од Велс се појави на доделувањето на наградите БАФТА носејќи обетки od Zara од 18 фунти.   View this post on Instagram  ...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЗОШТО КЕЈТ МИДЛТОН И ВИЛИЈАМ НЕ ДОЈДОА НА БАФТА: Принцот е покровител на настанот, а сепак отсуствуваше, еве ги хипотезите!

Еспресо
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон не се појави на церемонијата на британските Оскари, и покрај тоа што принцот е покровител на настанот: Поради „ограничувања на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

БАФТА 2022: Мрачниот вестерн „Моќта на кучето“ ја доби наградата за најдобар филм и најдобар режисер

Еспресо
Филмот „Кучешки шепи“ (Моќта на кучето) освои две од најзначајните награди на овогодинешното доделување на филмските награди БАФТА кое се случуваше вчеравечер – ги зема...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) ЛЕЈДИ ГАГА ОДЖРА ЛЕКЦИЈА ПО СТИЛ: На настанот БАФТА го украде вниманието!

Еспресо
Вчеравечер во Лондон се одржија телевизиските награди БАФТА, а на црвениот тепих прошетаа некои од најпознатите ѕвезди од малите и големите екрани од Велика Британија,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

РЕБЕЛ ВИЛСОН му покажа среден прст на Путин: „На сите знаковни јазици, ова значи исто!“

Еспресо
На овогодинешното доделување на филмските награди БАФТА, церемонија одржана во лондонскиот Ројал Алберт Хол, се собраа познатите личности, откако минатогодишната церемонија се одржа вирално поради...
СветСлајдерСцена

АКТЕРКАТА РЕБЕЛ ВИЛСОН ЌЕ БИДЕ ВОДИТЕЛКА НА БРИТАНСКИТЕ ОСКАРИ: Организаторите на БАФТА се соочуваат со проблем поради датумот на церемонијата

М.Р.
Наградите БАФТА, како и наградите на Американското здружение на продуценти, Американското здружение на режисери и на „Златен глобус“, честопати се сигурни показатели за тоа кој...
Секојдневие

Најголемите модни промашувања на БАФТА наградите! (ФОТО)

Еспресо
Викендов во Ројал Алберт хол во Лондон се одржаа 73-те по ред доделувања на филмските награди БАФТА, а црвениот тепих го продефилираа бројни ѕвезди. Некои...
Филм и ТВ

Номинации за БАФТА

Еспресо
Во сенка на Оскарите, неделава беа објавени и номинациите за британските филмски награди БАФТА. „Џокер“ води со 11 номинации, „Ирецот“ и „Беше еднаш во Холивуд“...