16.8 C
Скопје
17:10 - 20 април, 2024

Ознака : бритиш авардс

СветСлајдерСцена

БРИТАНСКИ МУЗИЧКИ НАГРАДИ 2022: Адел – музичка кралица, победници и Ед Ширан, Дуа Липа и Били Ајлиш

Еспресо
Вчеравечер, 8.февруари, во О2 арената во Лондон се одржаа Brit Awards 2022, на кои им се оддава почит на уметниците кои се истакнале по вештината...