28.8 C
Скопје
10:38 - 13 јуни, 2024

Ознака : килијан марфи

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

(Фото) Која е сопругата на оскаровецот Килијан Марфи: Се вози во метро, купува во локална продавничка, не сака гламур…

еспресо
Оскаровецот Килијан Марфи, особено по успехот на филмот „Опенхајмер“ ги полни насловните страници на светските медиуми. И со оглед на тоа дека неговата популарност едноставно...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Монументалниот предизвик на Килијан Марфи: За улогата во „Опенхајмер“ јадел само по неколку бадеми на ден

еспресо
Вчеравечер, на доделувањето на најпрестижните филмски награди Оскар, убедлива победа понесе филмот „Опенхајмер“ на режисерот Кристофер Нолан, а во главна улога на Килијан Марфи. Меѓу...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Неверојатната подготовка на Килијан Марфи за „Опенхајмер“: Колегите октриваат, „чувствувате како лебдите во неговите очи”

Еспресо
Продорните „океански очи“ на Килијан Марфи на снимањето на филмот „Опенхајмер“ на Кристофер Нолан ги фасцинирале неговите колеги Мет Дејмон и Емили Блант, изјавија актерите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Килијан Марфи се надмина себе за улога во филм: „Јадеше само еден бадем на ден“

Еспресо
Многу холивудски актери, како Кристијан Бејл (познат по својата сестраност и физички трансформации за неговите улоги), но и како Рене Зелвегер за улогата во хит...