23.8 C
Скопје
16:14 - 28 мај, 2024

Ознака : Иванка Трамп

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Фотографиите од Иванка Трамп го „запалија“ интернет, сите зборуваат само за еден детаљ

Еспресо
Иванка Трамп се појави на суд, а тие фотографии станаа вирални. Најстарата ќерка на Доналд Трамп, Иванка Трамп, се појави на суд, каде сведочеше на...
ЕспресоСлајдер

Кој ќе ја води кампањата на Трамп за враќање во Белата куќа – Иванка Трамп се повлекува

Еспресо
Иванка Трамп одлучи да се повлече од американската политика и активно да не се приклучува кон обидите на нејзиниот татко да ја врати Белата куќа...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Иванка Трамп дава доказ дека плановите за брак на Тифани Трамп се на добар пат, сестра ѝ се мажи викендов!

Еспресо
Најстарата ќерка на Доналд Трамп, Иванка, приреди моминска забава за нејзината полусестра Тифани. Иванка Трамп на Твитер објави фотографија на која позира со нејзината сестра...
СветСлајдерСцена

Иванка се сеќава на мајка ѝ Ивана Трамп: „Живееше во потполност, ќе ми недостига засекогаш“

Еспресо
Иванка Трамп со нежност и емоции се сеќава на својата мајка, која почина на 73 години: „Беше брилијантна, шармантна, страсна и нверојатно смешна“. „Срцето ми...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСветСлајдерСценаЧудесни жени

„Иванка Трамп абортираше уште на училиште“: бура на твитот на поранешна пријателка

Еспресо
Лорен Санто Доминго, поранешна пријателка на ќерката на поранешниот претседател Доналд Трамп, на Твитер објави дека Иванка доброволно абортирала пред неколку години. Немаше официјални реакции,...
Сцена

Модните комбинации на Иванка Трамп кои вреди да се копираат (ФОТО)

Igor
Иванка Трамп, најстарата ќерка на Доналд Трамп ретко греши кога се работи за модните комбинации. Верна му е на класичниот стил кој одлично ѝ прилега...
ЛајфстајлСцена

Иванка Трамп без градник пред Ивица Дачиќ: Фотографијата стана ХИТ на интернет (ФОТО)

Igor
Фотографија на која се наоѓаат шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ и ќерката на американскиот претседател Ивана Трамп, стана вистински хит на социјалните мрежи во...