2.8 C
Скопје
05:24 - 19 април, 2024

Ознака : сеќавање

СветСлајдерСцена

(Видео) Спектакуларен концерт во чест на Оливер Драгојевиќ: Повеќе од 20.000 луѓе пееја во чест на музичарот

Еспресо
Концертот во чест на големиот музичар се одржа во неговата Вела Лука, а покрај бројните колеги музичари, концертот не сакаа да го пропуштат ниту голем...
СветСлајдерСцена

Иванка се сеќава на мајка ѝ Ивана Трамп: „Живееше во потполност, ќе ми недостига засекогаш“

Еспресо
Иванка Трамп со нежност и емоции се сеќава на својата мајка, која почина на 73 години: „Беше брилијантна, шармантна, страсна и нверојатно смешна“. „Срцето ми...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША добила „корпа“: Била вљубена во познатиот пејач, ама тој не ја погледнувал

Еспресо
Јелена Карлеуша кога била девојка лудувала по својот познат колега кој тогаш не сакал ниту да ја погледне! Пејачката Јелена Карлеуша денеска е во брак...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ОД СРЦЕ ЗА ТОШЕ: Манекенката Емилија Розман по 17-ти пат даруваше крв на денот на роденденот на Проевски

М.Р.
Познатата манекенка и сопственичка на приватен бизнис Емилија Розман, на социјалните мрежи сподели фотографии од нејзиното 17-то крводарување. Познатата убавица постојана го привлекува вниманието на...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

СЕЌАВАЊЕ НА 11. СЕПТЕМВРИ 2001: „Здраво мамо, само сакав да ти се јавам…те сакам…“

Еспресо
„Здраво мамо, јас сум, Бред. Само сакав да ти се јавам … да те известам. Сигурно слушна дека авион се урна во Светскиот трговски центар...
СветСлајдерСцена

Почина Хатори Ханзо, легендарниот лик од „Убиј го Бил“

Мими Стојановска
Шиничи „Сони“ Чиба, иконата на боречките вештини и ѕвездата од филмовите „Убиј го Бил“ и „Брзи и бесни: Токио дрифт“ почина од компликации предизвикани од...
Филм и ТВ

Срамота на доделувањето на Оскарите: Гледачите лути бидејќи никој не се сети на Лук Пери

Еспресо
Ниту на овогодинешното доделување на Оскари работите не поминаа без пропусти, па оваа година во делот „ин мемориам“ беше изоставен Лук Пери. Во сегментот преку...