36.8 C
Скопје
19:23 - 15 јули, 2024

Ознака : 11 септември

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Поминаа 21 година од терористичкиот напад на САД – во денот на теророт беа убиени 3.000 луѓе

Еспресо
САД денеска ја одбележуваат дваесет и првата годишнина од терористичките напади во Њујорк, кога два киднапирани авиони се урнаа во кулите близначки на Светскиот трговски...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

СЕЌАВАЊЕ НА 11. СЕПТЕМВРИ 2001: „Здраво мамо, само сакав да ти се јавам…те сакам…“

Еспресо
„Здраво мамо, јас сум, Бред. Само сакав да ти се јавам … да те известам. Сигурно слушна дека авион се урна во Светскиот трговски центар...