14.8 C
Скопје
06:22 - 22 мај, 2024

Ознака : тероризам

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Поминаа 21 година од терористичкиот напад на САД – во денот на теророт беа убиени 3.000 луѓе

Еспресо
САД денеска ја одбележуваат дваесет и првата годишнина од терористичките напади во Њујорк, кога два киднапирани авиони се урнаа во кулите близначки на Светскиот трговски...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Белорусија воведува смртна казна за оние кои подготвуваат акти на тероризам

Еспресо
Претседателот Лукашенко потпиша амандмани на Кривичниот законик. Белорускиот претседател Александар Лукашенко потпиша амандмани на Кривичниот законик со кои се предвидува смртна казна за оние кои...