12.8 C
Скопје
19:24 - 28 февруари, 2024

Ознака : Хатори Ханзо

СветСлајдерСцена

Почина Хатори Ханзо, легендарниот лик од „Убиј го Бил“

Мими Стојановска
Шиничи „Сони“ Чиба, иконата на боречките вештини и ѕвездата од филмовите „Убиј го Бил“ и „Брзи и бесни: Токио дрифт“ почина од компликации предизвикани од...