4.8 C
Скопје
03:48 - 21 април, 2024

Ознака : убиј го бил

СветСлајдерСцена

Почина Хатори Ханзо, легендарниот лик од „Убиј го Бил“

Мими Стојановска
Шиничи „Сони“ Чиба, иконата на боречките вештини и ѕвездата од филмовите „Убиј го Бил“ и „Брзи и бесни: Токио дрифт“ почина од компликации предизвикани од...