16.8 C
Скопје
08:15 - 22 мај, 2024

Ознака : лук пери

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Беше Џејмс Дин за својата генерација, сите го обожаваа: Една година без легендарниот Лук Пери (ВИДЕО)

Еспресо
Во чест на славниот актер, кој го паметиме по улогата на Дилан Мекеј во серијата „Беверли Хилс“, магазинот „People“ изработи емотивно видео… На денешен ден,...
Филм и ТВ

Академијата се огласи по острите напади: Еве зошто не го споменавме Лук Пери на доделувањето на Оскарите!

Еспресо
Многу луѓе се вознемирени поради тоа што актерот Лук Пери не беше споменат на овогодинешното оддавање на почит на покојни актери, кои Академијата во својот...
Филм и ТВ

Срамота на доделувањето на Оскарите: Гледачите лути бидејќи никој не се сети на Лук Пери

Еспресо
Ниту на овогодинешното доделување на Оскари работите не поминаа без пропусти, па оваа година во делот „ин мемориам“ беше изоставен Лук Пери. Во сегментот преку...