23.8 C
Скопје
09:52 - 10 август, 2022

Ознака : академија

Лајфстајл Секојдневие

Бесплатната Академија на Инфинум со програма за развој на мобилни апликации за првпат во Македонија

Еспресо
Скопје за првпат ќе биде домаќин на 5-неделната бесплатна едукативна програма наменета за студенти, кои сакаат да научат како да креираат апликации за паметни телефони....
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Фановите на Вил Смит гневни на Академијата: „Расистичка одлука“, „престрога казна“, „холивудско лицемерие“…

Еспресо
Откако на Вил Смит му беше забрането да учествува на кој било настан на Академијата во следните10 години, поради неговиот напад на Крис Рок на...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Лицемерието на Академијата: Вил Смит може да го задржи Оскар и да биде номинар на Оксарите

Еспресо
Многумина колеги на глумецот сметаат дека Академијата била премногу блага кон Смит, односно дека, е лицемерна – за едни е мајка, за други – маќеа!...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Не е само Вил Смит: ОВИЕ СЛАВНИ ЛИЧНОСТИ се избркани од Академијата!

jasmina.kantardzieva
На актерот Вил Смит му е забрането да се појавува на Оскарите во следните десет години, како и на сите други настани организирани од Американската...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ЦРВЕН КАРТОН за Вил Смит! Академијата го казни на 10 години дисквалификација од Оскарите: „Ја прифаќам одлуката“ – рече Смит

Еспресо
Вил Смит е дисквалификуван од Оскарите во следните 10 години, поради шамарот што му го удри Крис Рок на церемонијата на 27 март. 53-годишниот актер,...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Еве кога ќе се дознае СУДБИНАТА на Вил Смит! „Забрзајте го процесот на КАЗНУВАЊЕ на актерот!“

Еспресо
НОВА ОДЛУКА НА АКАДЕМИЈАТА ЗА ВИЛ СМИТ. Академијата за филмски уметности и науки го помести својот состанок за одлука за можните санкции против победникот во...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

НА 18 април Академијата ќе одлучи дали ќе му го одземе Оскарот на ВИЛ СМИТ: Во НЕМИЛОСТ се и идните филмски проекти на Смит!

Еспресо
По она што се случи на последната церемонија на доделувањето на Оскарите, и по оставката дадена на Академијата од страна на Вил Смит, сега глумецот...
Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

Вил Смит поднесе ОСТАВКА од Академијата: „Мојата постапка беше шокантна, болна и непростлива, списокот на оние што ги повредив е долг!“

Еспресо
Актерот, кој веќе му се извини на комичарот за нападот минатата недела на церемонијата на доделувањето на Оскарите, пишува: „Ќе ги прифатам сите последици што...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Еве зошто Академијата не му го одзема оскарот на ВИЛ СМИТ

Еспресо
По немилиот настан што се случи на сцената на Оскарите минатата недела после полноќ, извор зборува за намерите на Академијата. Вил Смит е неприкосновена ѕвезда...
Ви Препорачуваме Животни Приказни Слајдер

Зоран ја напуштил Италијанската академија за пици за во Македонија да отвори своја: „Ако некој сака да научи како се прави пица, ќе ме најде каде и да сум“

Кате Божиновска
Во улога на ментор на македонски и српски натпреварувачи, но и во улога на судија, пица-мајсторот Зоран Јовановски ќе учествува на Светскиот шампионат во правење...