9.7 C
Скопје
03:05 - 28 февруари, 2024

Ознака : марлон брандо

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина индијанската глумица која 50 години беше на црната листа на Холивуд бидејќи во име на Марлон Брандо го одбила Оскарот

Еспресо
Сачин Литлфедер, индијанската актерка и активистка која го одби Оскар за „Кум“ во име на Марлон Брандо, почина на 75-годишна возраст, објави во неделата Академијата...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Македонскиот актер, музичар и пантомимичар Кирил Трајковски – Максим, познат како Марлон Брандо, на својот фејсбук-профил објави дека станал татко по третпат. Актерот е горд...
СветСлајдерСцена

БИЗАРНИ НАВИКИ: Принцот Чарлс се пресоблекува до пет пати дневно, Оноре де Балзак пиел по 50 филџани кафе на ден, а Стив Џобс се изгладнувал!

М.Р.
Тие биле многу успешни во своите професии, но од некои свои бизарни навики никогаш не се откажале.Посебни ритуали, но и малку чудни, се поврзувани со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Жените по нив губеа глава: Актерите кои беа симбол на мажественоста и кавалерството во 1960-те! (ФОТО)

Васко Спасоски
Иако убавината е во окото на оној што гледа, гледајќи стари фотографии од актерите од минатиот век, не можеме да не забележиме дека тие биле...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Македонскиот актер и пејач од самоизолација го објави неговиот најнов спот кој го снимаше во Барселона (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Македонскиот актер и пејач Кирил Трајковски или познат како Марлон Брандо веќе неколку дена се наоѓа во самоизолација заедно со уште еден негов пријател.  Двајцата...
Филм и ТВ

ОСКАРИ: Единствениот глумец кој одбил Оскар, знаете ли кој и зошто?

Еспресо
Човекот чии понуди никој не можел да ги одбие, ја одби најпрестижната светска награда, од една многу благородна и, во тој момент, сосема неочекувана причина....