Ознака : марлон брандо

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Жените по нив губеа глава: Актерите кои беа симбол на мажественоста и кавалерството во 1960-те! (ФОТО)

Васко Спасоски
Иако убавината е во окото на оној што гледа, гледајќи стари фотографии од актерите од минатиот век, не можеме да не забележиме дека тие биле...
Ви Препорачуваме Наши Фаци Сцена

Македонскиот актер и пејач од самоизолација го објави неговиот најнов спот кој го снимаше во Барселона (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Македонскиот актер и пејач Кирил Трајковски или познат како Марлон Брандо веќе неколку дена се наоѓа во самоизолација заедно со уште еден негов пријател.  Двајцата...
Филм и ТВ

ОСКАРИ: Единствениот глумец кој одбил Оскар, знаете ли кој и зошто?

Еспресо
Човекот чии понуди никој не можел да ги одбие, ја одби најпрестижната светска награда, од една многу благородна и, во тој момент, сосема неочекувана причина....