-5.2 C
Скопје
23:35 - 25 јануари, 2022

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

Македонскиот актер, музичар и пантомимичар Кирил Трајковски – Максим, познат како Марлон Брандо, на својот фејсбук-профил објави дека станал татко по третпат. Актерот е горд татко на две ќерки.

Станав татко по третпат!!! Кај мене излезе трето па машко. Фала господе што на овој убав празничен ден ми го донесе Симон Јуниор. Мојата сопруга е вистинска лавица и раѓа деца арслани. Ирена Трајковска ти си ми се! – напиша Кирил во својата објава со која сакаше да ја сподели радосната вест во своите пријатели и фанови.


Кирил остварил улоги во повеќе македонски телевизиски сериски и играни филмови, меѓу кои: „Болка на душата“, „Вистинска љубов“, „Македонски народни приказни и филмот „Максим“ каде тој покрај главната улога е режисер, сценарист и продуцент. Играл и во документарниот филм „Еднаш на истокот“, реклами како и во театарски претстави, посебно и со изведби на пантомима.


Се надеваме дека барем еден од неговите наследници ќе ја наследи и неговата љубов кон глумата или пантомимата.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....