18.8 C
Скопје
15:24 - 20 април, 2024

Ознака : ален делон

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

АЛЕН ДЕЛОН подготвен за евтаназија, ЕНТОНИ: „Дојде време да си простиме, јас му простувам, и тој мора да си прости себеси!“

Еспресо
На 25 март, официјалниот профил на Ален Делон на Инстаграм објави пост- подоцна отстранет – кој беше прочитан од фановите како проштална порака: „Би сакал...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ален Делон се подготвува за СМРТ СО ЕВТАНАЗИЈА: Најстариот син го призна ветувањето што му го дал на татка си

Еспресо
Откако беше опериран поради проблем со срцето во 2017 година и две години подоцна кога доживеа големи кардиоваскуларни проблеми и мал мозочен удар, славниот француски...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Жените по нив губеа глава: Актерите кои беа симбол на мажественоста и кавалерството во 1960-те! (ФОТО)

Васко Спасоски
Иако убавината е во окото на оној што гледа, гледајќи стари фотографии од актерите од минатиот век, не можеме да не забележиме дека тие биле...
ЛајфстајлСцена

КРИЕЛЕ СО НЕДЕЛИ: Легендарниот француски актер закрепнува по мозочен удар

Igor
Ален Делон (83) пред околу три недели доживеал мозочен удар. Неговото семејство тоа го криело од јавноста, а сега актерот закрепнува во една швајцарска болница....
ЛајфстајлСцена

Наградата за животно дело во Кан за Ален Делон

Igor
Легендарниот францускиот актер Ален Делон (83) синоќа ја прими наградата за животно дело на Меѓународниот филмски фестивал во Кан. Почесната Златна палма (Палм д`Ор), Делон...