15.8 C
Скопје
17:41 - 27 февруари, 2024

Ознака : златна палма

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Доделени наградите во Кан: Златната палма ја доби филмот „Анатомија на падот“

Еспресо
Златната палма на 76. Кански филмски фестивал ја доби филмот „Анатомија на падот“ на француската режисерка Жастин Триет. Во тој филм, како и во исто...
ЛајфстајлСцена

Наградата за животно дело во Кан за Ален Делон

Igor
Легендарниот францускиот актер Ален Делон (83) синоќа ја прими наградата за животно дело на Меѓународниот филмски фестивал во Кан. Почесната Златна палма (Палм д`Ор), Делон...