Наградата за животно дело во Кан за Ален Делон

Легендарниот францускиот актер Ален Делон (83) синоќа ја прими наградата за животно дело на Меѓународниот филмски фестивал во Кан.

Почесната Златна палма (Палм д`Ор), Делон ја заслужи со кариерата долга шест децении. Наградата му ја врачи ќерката Анушка Делон.

– Едно нешто за коешто сум сигурен и на кое сум горд – е мојата кариера. И оваа награда која ми е доделена за животно дело, ме прави среќен, задоволен и исполнет, рече Делон.

Делон првиот филм го сними 1963 година, а тоа беше остварувањето на Лукин Висконти – „Леопард”.

Слични објави

Луна Џогани откри за лошата здраствена состојба: „Вистина е…“ (ФОТО)

Igor

Сочна, а крцкава: Домашна рол баклава! (РЕЦЕПТ)

Igor

Пас­трмка во сос од до­мати

Igor

Елена Ристеска е една од ретките која може да објави ваква фотографија (ФОТО)

Васко Спасоски

Препознај ја ако можеш: Денес е една од нашите најпознати пејачки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете која македонска пејачка си ја бојадиса косата како Зорица Брунцлик (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

шест + седумнаесет =

Слични објави

Погледнете! Позирале гушнати, а фотката стана хит поради деталот зад нив

Еспресо

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Еспресо

Поранешната порно-ѕвезда Анџела Митковски призна дека објавува нецензурирани фотки и дека истите скапо ги наплатува! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Браќата се скараа поради Меган, а тоа што го направи Кејт е за секоја пофалба!

Igor

Дневен хороскоп за 9 април 2019, вторник

Igor

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД (ФОТО)

Васко Спасоски