25.8 C
Скопје
13:22 - 14 април, 2024

Наизглед неспоиво: Сите трендсетерки полудеа по овој интересен аутфит! (ФОТО)

Доколку се водите според некои воспоставени правила, некои бои никако не одат заедно. Модната индустрија ги следеше токму тие правила, но изгледа дека оваа сезона бариерите се рушат.

Иако во теорија овие две бои не би требало да ги спојувате, во пракса тие изгледаат неодоливо.

Пастелната зелена и виолетовата во комбинација даваат шик аутфит.

Трендсетерките ширум светот веќе започнаа да го користат овој досега незамислив и необичен спој.

View this post on Instagram

Shout out to leg pops and toe points.

A post shared by Jessie Bush (@wethepeoplestyle) on

View this post on Instagram

To continue my „wearing more colour“ resolution ??‍♀️

A post shared by Laura Werner (@thelimitsofcontrol) on

Слични објави

Момченце починало поради предизвик на Тик Ток: Опасен тренд „хромирање“ се шири на социјалните мрежи

еспресо

Отворена прва продавница за алкохол во Саудиска Арабија: Ќе се купува алкохол со овластување

Еспресо

Мир Божји, Христос се роди! Народни обичаи и верувања за Божиќ: Бидете со најблиските и заедно прославете го Христовото раѓање

Еспресо

Старо верување: Скршете орев на Бадник и дознајте дали среќата ќе ве следи

Еспресо

Каква кармичка судбина ќе имате во 2024 според датумот на раѓање: Декодирајте ја иднината преку персоналната бројка и откријте што ве чека!

Еспресо

Денес го славиме Свети Игнатиј, еве што (не) треба да правите

Еспресо
Се вчитува....