Ознака : ирски

Гастро марифети

Ирски палачинки од компири – Задолжително пробајте ги!

Еспресо
Едноставно се прават, а многу се вкусни, пробајте го овој рецепт… Традиционалните ирски палачинки од компири се совршена мешавина од пире и рендан компир, што...
Гастро марифети

Одличен избор за појадок или вечера – Превкусен ирски тост со пржен кашкавал

Igor
Ви даваме одлична идеја за превкусни ирски тостови кои одлично ќе ви дојдат за појадок или вечера… Потребни состојки за 6 лица: – 150 милилитри...