Ознака : марципан

Гастро марифети

Посни марципан-колачи со ореви (РЕЦЕПТ)

Igor
Прекрасни посни колачи со извонреден вкус. Вашите гости нема да ви веруваат дека не содржат ниту млеко, ниту јајца. Потребни состојки: 100 мл вода 350...