30.8 C
Скопје
13:47 - 10 август, 2022

Ознака : рецепт

Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ВЕЛИГДЕНСКА ЈАГНЕШКА ЧОРБА: Фантастичен рецепт од Теа

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ВЕЛИГДЕНСКА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Поезија на вкусови и миризби

Еспресо
Подгответе превкусна чоколадна торта и декорирајте ја со чоколадни јајца или со чоколадно зајаче за свечената велигденска трпеза. Намирници за бисквитот – 4 јајца, 100 гр...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ПРЕВКУСНИ италијански панцероти: Теа ни носи рецепт што мора да се проба!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Во време на велигденските пости, кога имате желба за нешто благо, овој колач е како создаден за вас

Теодора Циклевска
Во време на велигденските пости, кога имате желба за нешто благо, овој колач е како создаден за вас. Потребни состојки: 210 мл топла вода 110...
Дестинации и Дегустации Слајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Полнети пиперки со ореви

М.Р.
Секој од нас пробал полнети пиперки, а многу од нас и ги обожуваат. Покрај традиционалниот фил, дали сте пробале нешто вакво? Секогаш е забавно кога...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Ваков БУРГЕР до сега не сте јаделе – без месо, со карамелизиран кромид! Рецептот ни го носи махерката Теа

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Од кујната на Теа рецепт за здрави енергетски бомбици – само 5 состојки, а готови за 5 минути!

Ј.К.Д
Започнавме убава соработка со една врвна готвачка која секое јадење го претвара во магија од вкусови – Теодора Георгиевска. Оваа извонредна мајсторка и една од највлијателните...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

СУПЕРЧОКОЛАДНИ ПАЛАЧИНКИ: Децата лудуваат по нив, ви го носиме највскусниот рецепт

Еспресо
Овие палачинки ќе ги исполнат сите соништа на љубителите на чоколада. Состојки – 1о палачинки, 20 грама какао во прав, 2 лажици густин, 1 прстофат...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ПОСЕН Чизкејк со кокос, јагоди и сок од портокал: Шеф Бранко Попоски ни носи здрав рецепт без брашно

Ј.К.Д
25 рецепти за 25.000 илјади вкусни и здрави навики со Cooking with Branko. – Чизкејкот е еден од моите пет омилени десерти и најподготвуван. Но,...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ПОСНО ЕМ ВКУСНО: Мартина ни носи рецепт за леб со маслинки

Ј.К.Д
Нашиот тим започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на инстаграм-профилот (martinascooking). Готви...