7.8 C
Скопје
20:19 - 20 февруари, 2024

Ознака : банкок

Ви препорачуваме на СПЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ТАКСИСТИ ВО ТАЈЛАНД: Немаат работа поради коронавирусот, ги искористиле своите возила на оригинален начин

И. Т.
Во Тајланд, поради пандемијата на коронавирусите се воведени строги ограничувања, што резултирало со празнење на главните градски улици. Голем број од таксистите останале без работа....