Ознака : капучино

Гастро марифети

Нова идеја за ова попладне: Капучино сладолед торта – Разладете се со стил! (ВИДЕО)

Еспресо
За среќно семејство понекогаш е потребно да се засити и чувството за вкус, а ние имаме одлична идеја како вашите непца да уживаат ова попладне…...
Секојдневие

Брза и лесна капучино кекс торта (РЕЦЕПТ)

Igor
Превкусна капучино кекс торта која брзо се прави, а уште побрзо се јаде. Потребни состојки: 500 – 550 г бисквити со путер 50 г капучино...