16.8 C
Скопје
14:55 - 27 февруари, 2024

Ознака : без печење

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

НАПРАВЕТЕ КАПУЧИНО ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Ви носиме совршен рецепт за кремаста торта богата со вкус на кафе!

Кате Божиновска
Во тајните на Капучино торта без печење рецепт не воведен шеф  Давор Панчевски. Оваа торта е кремава, богата со вкус на кафе и претставува вистинско...
Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(РЕЦЕПТ) МАРТИНА НИ ЗГОТВИ БРЗА ПЛАЗМА ТОРТА: Понеделнички, за слатко да ни тргне неделата!

Ј.К.Д
Еспресо.мк започна соработка со една посебна, прекрасна мајсторка во кујна – Мартина Трајаноска. приватна архива Шармантната Мартина стои зад превкусните рецепти пласирани на Инстаграм профилот (martinascookingg) . Готви...