16.8 C
Скопје
15:22 - 27 февруари, 2024

Ознака : Хелен Мирен

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Претпоследна вечер во Кан: Танцот на Хелен Мирен и Енди Мекдауел, „седите коси“ ја украдоа сцената; стилот нема возраст 

Еспресо
На претпоследниот црвен тепих во Кан блеснаа две ѕвезди во своите зрели години покажувајќи ја гордо нивната седа коса и со својот изглед ги маѓепсаа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ХЕЛЕН МИРЕН веќе не ги „ферма“ новинарите, еве ја причината ЗОШТО!

Еспресо
Хелен Мирен повеќе не ги чита новинарски критики што се напишани за нејзините филмови. Откријте зошто.  Хелен Мирен неодамна го претстави својот нов главен филм...
СветСлајдерСценаФилм и ТВ

ХЕЛЕН МИРЕН ЈА ДОБИ НАГРАДАТА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО: Со секоја нова улога успева да ги надмине сопствените извонредни достигнувања

И. Т.
На британската актерка Хелен Мирен ќе ѝ биде врачена награда за животно дело од нејзините колеги од „Screen Actors Guild (SAG) на церемонија во февруари...
СветСлајдерСцена

ХЕЛЕН МИРЕН СО СИЛНА ПОРАКА: Не дозволувајте сопствените несигурности да ве парализираат

И. Т.
Хелен Мирен ја живее својата осма деценија, но се чини дека нема план да се пензионира дури и по повеќе од 30 години активна работа....
СветСлајдерСтилСцена

(ФОТО) ХЕЛЕН МИРЕН БЛЕСКА: Фустанот е навистина погоден за кралица

Еспресо
Актерката (76) во неделата пристигна со водно такси во балски фустан, на шоуто „Алта Мода“ на Долче и Габана во Венеција.   View this post...
СветСлајдерСцена

Хелен Мирен: Јас не знам што е тоа грациозно стареење, но никогаш не би заминала „под нож“

Еспресо
За мене стареењето е прифаќање на тоа кој сте вие, што сте и едноставно продолжување понатаму, изјави легендарната актерка…Британската актерка и оскаровска Хелен Мирен (73)...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Дали ќе ги препознаете овие актери на млади години? (ФОТО)

Еспресо
Не е мал бројот на познати личности кои сме навикнати да ги гледаме во улоги на постари карактери и кои веќе долго време изгледаат скоро...
ЛајфстајлСцена

Хелен Мирен и на 74 години знае што е мода: Со овој стајлинг таа ги воодушеви и девојките (ФОТО)

Igor
Хелен Мирен (74) во осмата деценија изгледа одлично со својот препознатлив стил со кој ги инспирира младите генерации. Оскаровската се појавила на модна ревија на...