15.8 C
Скопје
07:11 - 22 мај, 2024

Ознака : тинто

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајлПатувањаСлајдер

Ја поврзуваат со Марс: „Крвавата река“ е чудесна, но и опасна (ФОТО)

Еспресо
Реката Тинто во Шпанија не е само една од реките на површината на нашата планета. Таа се поврзува со зачетокот на бронзеното и бакарното доба,...