33.8 C
Скопје
14:32 - 24 јуни, 2024

Ознака : свети ѓорѓи

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Осмо светско чудо: Црква во Етиопија која се наоѓа под земјата! (ФОТО)

Еспресо
На ова подрачје има вкупно 11 цркви, околу кои има големи карпи, а кои се наоѓаат на листата на Унеско и се сметаат за Светско...