4.8 C
Скопје
03:35 - 4 март, 2024

Ознака : градски лица

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Саша Шотаровски – Шоте: Немаме единство да застанеме зад некој уметник и да го промовираме во светот

Ј.К.Д
Неговото име се поврзува со повеќе култни градски места, од „Кристијан“, „Галерија 8“, „Безистен“, до „Децата од нашата улица“ во Дебар Маало, сега „Бифе Тафталиџе“....