15.8 C
Скопје
17:13 - 27 февруари, 2024

Ознака : жени

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Топ 10 Македонки во ИТ индустријата за 2022, според IT.mk

Еспресо
Порталот за информатичка технологија IT.mk објави листа на топ 10 жени од Македонија во ИТ индустријата, кои со своите успеси активно придонесуваат за зајакнување на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Амбасадорката Агелер со порака до сите жени: „Ракот на дојка е битка што можеме да ја добиеме“

Еспресо
Во East Gate Mall во Скопје денеска се одржа првиот Розов Базар, настан посветен на борбата против ракот на дојка, под мотото „ДА ГО СЛАВИМЕ...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Што се менува за иранските жени со укинувањето на полицијата за морал: Проблемот не е само хиџабот, туку обврските предвидени со закон

Еспресо
Иран ги суспендираше активностите на полицијата за морал – симболот на репресија на режимот, но што би се променило со нејзиното укинување. Полицијата за морал,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдерЧудесни жени

„Фајненшел тајмс” избра 25 најмоќни жени во светот: Од Меган Маркл до Сана Марин и Кристијана Аманпур – овие жени го скршија калапот и се изборија за промени во 2022

Еспресо
 „Фајненшл тајмс“ им даде признанија на дваесет и пет жени кои оставиле свој белег во годината што изминува. Меѓу највлијателните жени во светот во 2022...
СветСлајдерСценаЧудесни жени

(Фото) Меган Маркл во кујна: Подготвени над 300 пити со тиква за бездомни жени

Еспресо
Меган Маркл помогна да се подготват вечери за Денот на благодарноста за 300 бездомници-жени. Фотографијата објавена на веб-страницата на Фондацијата Меган Маркл и принцот Хари...
ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Убавици од А -листа: Како изгледаат девојките и сопругите на некои од најдобрите играчи на Светското првенство во Катар

Еспресо
Познатата изрека вели дека „фудбалерите најдобро си одговараат со манекенките“, и воопшто не е изненадување што најголем дел од фудбалските ѕвезди кои сега ги гледаме...
АстроСлајдерХороскоп

Ќе ве продадат: Три хороскопски знаци се генијалки меѓу жените, не „играјте“ си со нив!

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот меѓу жените кои можат да најдат излез од секоја ситуација. Тие се доста мудри и итри, затоа се победници...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сите жени на Тамим бин Хамад Ал Тани, емирот на Катар: Убавици, образовани на престижни колеџи, со страст кон модата и уметноста

Еспресо
Катарското кралско семејство нема долга историја во споредба со другите арапски династии, ниту пак потекнува од пророкот Мухамед, но има големо влијание во својата земја,...
АстроСлајдерХороскоп

Ова се најомилените жени меѓу хороскопските знаци: Го освојуваат кого сакаат, го напуштаат кога сакаат и пак се најсакани!

Еспресо
Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот, чии претставници се најпривлечни и исто така уживаат големо внимание од мажите. Лав Жените родени во овој знак имаат...
АстроСлајдерХороскоп

Ова се најдарежливите мажи во Зодијакот: Три хороскопски знаци кои од вас ќе направат КРАЛИЦА!

Еспресо
Астролозите наведоа три знаци на Зодијакот – мажи кои не штедат пари за својата избраничка. Со задоволство ќе ви направат пријатно изненадување кое засекогаш ќе...