10.8 C
Скопје
11:05 - 10 декември, 2022

Ќе ве продадат: Три хороскопски знаци се генијалки меѓу жените, не „играјте“ си со нив!

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот меѓу жените кои можат да најдат излез од секоја ситуација. Тие се доста мудри и итри, затоа се победници во животот.

Лав

Елементот на хороскопскиот знак Лав е оган. Односно, тоа веќе зборува за себе. Овие девојки се вистински „оган“, и тоа во секоја смисла на зборот. И покрај прекумерната емотивност, тие секогаш се однесуваат мудро и итро. Тие знаат како да ја извртат ситуацијата во своја полза, што и да се случи. Затоа, „играњето“ со нив е многу опасно, бидејќи нема да можете да ги надигрувате.

Јарец

Овие жени знаат што, каде и кога да кажат. Интересно е што не испуштаат глас само така колку нешто да кажат, туку само за некоја цел. Сè имаат смислено десет чекори понапред. Речиси е невозможно да се разбере што се случува во нивната глава, бидејќи тие не ги откриваат своите вистински мотиви. Со нив понекогаш е тешко, но многу интересно е!

Рак

Девојките родени под оваа хороскопска констелација се родени мајки и сопруги. За нив, семејната атмосфера, топлина, почитување на сите традиции се многу важни. Тие создаваат атмосфера околу себе за на сите да им биде убаво и удобно. Со нив ќе бидете како зад камен ѕид – сигурни и сакани. Затоа Раковите влегоа на листата на најмудри жени.

Слични објави

Што да (не) правите на денот на св. мч. Јакoв Пeрсијанeц: „Сите молитви денес ќе бидат одговорени“

Еспресо

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо
Се вчитува....