11.8 C
Скопје
22:34 - 29 февруари, 2024

Ознака : бездомни

СветСлајдерСценаЧудесни жени

(Фото) Меган Маркл во кујна: Подготвени над 300 пити со тиква за бездомни жени

Еспресо
Меган Маркл помогна да се подготват вечери за Денот на благодарноста за 300 бездомници-жени. Фотографијата објавена на веб-страницата на Фондацијата Меган Маркл и принцот Хари...