-3.2 C
Скопје
00:53 - 9 февруари, 2023

(Фото) Меган Маркл во кујна: Подготвени над 300 пити со тиква за бездомни жени

Меган Маркл помогна да се подготват вечери за Денот на благодарноста за 300 бездомници-жени.

Фотографијата објавена на веб-страницата на Фондацијата Меган Маркл и принцот Хари – Арчевел ги прикажува членовите на нивниот тим како пакуваат парчиња пита од тиква во женскиот центар Downtown во Лос Анџелес.

Целта на фондацијата е да им помогне на бездомниците, како и на жените кои страдаат од семејно насилство.

Меѓу жените кои работат во кујната, корисниците ја виделе и самата војвотката од Сасекс, која, очигледно (на фотографијата), не сакала да привлекува внимание и го сокрила лицето под маска и капа. Тимот на фондацијата подготвил над 300 вечери за Денот на благодарноста за жени.

Минатата недела, Меган Маркл објави нова епизода од нејзиниот подкаст Archetypes, во кој ја покрена темата за женската сексуалност. Војвотката од Сасекс го осуди општеството со двојни стандарди, велејќи дека не разбира зошто жените се осудуваат поради нивната сексуалност, а мажите, напротив, се фалат.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....