Цеца имала важна улога во детството на Сенидах: Погледнете што вели познатата раперка за кралицата на турбо-фолот! (ФОТО)

Една од моментално најпопуларни пејачки во регионот, Сенида Ајдарпашиќ или позната како Сенидах, открила детали од своето детство, а потоа раскажа дека всушност тој период ја врзуваат сеќавања на Светлана Цеца Ражнатвоиќ.

Имено, нејзините родители потекнуваат од Црна Гора во која како малечка поминувала доста од времето, дури двапати годишно, а тоа било доволно за да ги засака познатите српски изведувачи.

– Моите се од Црна Гора, таму одев двапати годишно додека пораснав. Ја слушам Цеца, Мерлин, гледам филмови… рекла Сенидах за словенскиот портал „сиол.нет“.

Сенидах раскажала дека честопати знаела да ги забавува своите роднини во тој перод и тоа глумејќи ја Цеца.

– Сестра ми и јас знаевме да ги забавувавме нашите роднини во Црна Гора со нејзини песни. Се правеа мини настапи, мали бини, се пеело од Цеца, игравме… Мајка ми сакала да биде пејачка, но не и дозволило семејството – рекла Сенидах.

Слични објави

Маја Шупут подготвена за свадба: Еве како изгледа МЛАДОЖЕНЕЦОТ (ФОТО)

Igor

Пролетна исхрана за подмладување на кожата

Igor

Ѕвездата од БЕВЕРЛИ ХИЛС може да заврши во затвор: Еве колку пари должи!

Igor

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Еспресо

Сите се неважни, обичен жабарник: Карлеуша ги подбра сите, а само таа има влијание на него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секси СЕВЕРИНА ја „запали“ публиката на промоцијата на новиот албум (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

единаесет + петнаесет =

Слични објави

ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Igor

Речиси како Бил Гејтс: Овој актер нема да им остави богатство на децата по неговата смрт!

Еспресо

Игор Џамбазов со смешен коментар кога виде дека го ставиле на плакат со Цеца (ФОТО)

Igor

Фановите и оставија брутални коментари – Изгледаш како да те држат како заложник (ФОТО)

Еспресо

ПОСЛЕ ТОЛКУ ГОДИНИ: Фановите на Лејди Гага сфатија дека ја гледале пејачката во популарната серија (ВИДЕО)

Еспресо

Каков ден ве очекува: Хороскоп за 08.09.2019

Igor