27.8 C
Скопје
10:11 - 13 јуни, 2024

Ознака : дино мерлин

БалканСлајдерСцена

Северина со нова песна „Верувам во Бог“ на текст од Дино Мерлин: Опис на нејзиниот живот преку стихови, промоцијата е закажана за 8 декември

Еспресо
Резултатот од уметничкото искуство на животните предизвици на Северина и искуствата на двајца уметници е новиот сингл наречен „Верувам во Бог“, потпишан од Филип Милетиќ,...
БалканСлајдерСцена

(ВИДЕО) ДИНО МЕРЛИН ЗА ДЕПРЕСИЈАТА: „Не ме интересираше апсолутно ништо, исто ми беше и живот и смрт“

Еспресо
Имаше тешко детство, но тоа не го спречи да постигне завидна музичка кариера. Неговата популарност денес е еднаква на онаа што ја имаше и на...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) БЕБЕ БРОЈ 2: Пејачката Сара Мејс и сопругот Димитар Атанасовски очекуваат принова

Еспресо
Годината им почна магично! Нашата позната пејачка и харфистка Сара Костадиновска или позната како Сара Мејс, на својот инстаграм – профил сподели фотографија од ехо-снимка...
БалканСлајдерСцена

(ФОТО) СОПРУГАТА НА ДИНО МЕРЛИН: Неговата забранета љубов и муза за која од „просјак станал крал“

Еспресо
Пејачот Дино Мерлин ретко ја покажува својата сопруга Амела со која има две деца, но нивната љубовна приказна, односно забранета љубов ги шокира и инспирира...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ВИДЕО) ДИНО МЕРЛИН ЗА БОРБАТА СО ДЕПРЕСИЈА: „Не ме интересираше апсолутно ништо, исто ми беше и живот и смрт“

Еспресо
Имаше тешко детство, но тоа не го спречи да постигне завидна музичка кариера. Неговата популарност денес е еднаква на онаа што ја имаше и на...
БалканСцена

ВИДЕО: Неочекуваната соработка на Дино Мерлин со Сенида предизвика вистинска експлозија на Интернет!

Еспресо
Само два месеци откако ја изненади регионалната сцена со долгоочекуваната песна „Ние“ за која сними и видео спот, Дино Мерлин во новата година влезе со...
БалканСлајдерСцена

Сенидах објави фотка и собра преку 70.000 лајкови: Овој нејзин стајлинг ќе го копираат сите девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски
Словенечката пејачка Сенидах на Инстаграм објави нова секси фотка, која привлече огромно внимание. Имено, таа позирала во провокативно издание. Во прв план се нејзините гради,...
БалканСлајдерСцена

Познато е каде ќе се снима спотот за дуетската песна на Дино Мерлин и Сенидах!

Васко Спасоски
Како што е познато, Дино Мерлин и Сенидах ќе снимат дует. Како што пишува босанскиот портал „Klix.ba“, оваа недела започнува снимањето на спотот и тоа...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Еспресо
Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин, стана дедо, а веста ја потврди сајтот „Аваз“. Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена,...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Дино Мерлин и Сенидах снимија дует!

Васко Спасоски
Дино Мерлин (57) пред месец дена сними дуетска песна со Сенидах (34) која светлината на денот ќе ја здогледа многу наскоро. – Ова ќе биде...