Балканската ѕвезда Дино Мерлин стана дедо!

Една од најголемите музички ѕвезди во регионот, Дино Мерлин, стана дедо, а веста ја потврди сајтот „Аваз“.

Првото внуче Мерлин го добил пред неколку дена, а му го подарија синот Хамза и снаата Џенета Табаковиќ. На малото момче му го дале името Незир.

„Мајката и бебето се веќе дома и се чувствуваат одлично. Честитки пристигаат од сите страни“, изјавил изворот за „Аваз“.

Синот на Дино минатата година се венчаше со својата сопруга, со која е во врска уште од средношколските денови.

Слични објави

Актерката Нина Деан е бремена: Пресреќна сум, никогаш не ми било вака! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дара Бубамара во НОВ СКАНДАЛ: Пејачката се најде на САЈТ ЗА ВОЗРАСНИ (ФОТО 18+)

Igor

Приказната за медот и Оскарот

Слободен печат

И ќерката на Кејт Мос на насловните страници

Еспресо

Ретко кој го видел ова: Кирк Даглас дели училишен прибор во 1947 година во Егејска Македонија (ФОТО)

Васко Спасоски

Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Еспресо

Остави Коментар

девет − шест =

Слични објави

Постојат два облика на имунитет, кои имаат голема улога во заштитата од коронавирусот

Еспресо

Енди Гарсија вистински шармер и на 63 години – Дали би можеле да го препознаете денес? (ФОТО)

Еспресо

Наоми Кембел, Синди Крафорд, Клаудија Шифер: Интригантни кралици на модните писти (ФОТО)

Igor

Еден свет – заедно дома: Светските музички ѕвезди пееја од своите домови за поддршка на здравствените работници (ВИДЕО)

Еспресо

Пејачката Ирена Спасовска ја откопча кошулата и ги покажа „близначките“ (ФОТО)

Igor

Момчето кое ја испеа „Марионка“, Васил Гарванлиев има одличен хит! (ВИДЕО)

Igor