16.8 C
Скопје
05:21 - 13 јуни, 2024

(Видео) Тешко болната Селин Дион се расплака на интервју: „Ако не можам да одам, ќе ползам, но нема да престанам“

Amazon Prime објави емотивен и потресен трејлер за претстојниот документарен филм за 56-годишната канадска пејачка Селин Дион, насловен Јас Селин Дион (I Celine Dion). Во клипот, ѕвездата се расплака додека признава дека дегенеративната болест влијаела на нејзината способност за работа.

Кон крајот на трејлерот, Дион им вети на своите фанови дека ќе направи се за да го спаси нејзиниот глас, кој го нарече „диригент на мојот живот“.

„Кога гласот ти носи радост, ти си најдобро. Ми треба мојот инструмент. Дијагностицирано ми е многу ретко невролошко пореметување и не бев подготвена да кажам ништо порано, но сега сум“, рече таа.

Што се однесува до враќањето на сцената, славната личност увери дека напорно работи секој ден, иако и е тешко.

„Ми недостига ова многу. Луѓето… Ми недостигаат… Ако не можам да трчам, ќе одам“. Ако не можам да одам, ќе ползам. Но, нема да престанам“, рече Селин.

I Am: Celine Dion ќе има премиера на Amazon Prime и ќе се емитува на 25-ти јуни.

Покрај тоа, Селин стана хероина на шоуто „Денес со Хода и Џена“, каде што призна дека „речиси умрела“ додека се борела со болеста. Според уметницата, таа сега се чувствува „многу подобро“. Целосното интервју со неа гледачите ќе го видат на 11 јуни.

Само неколку недели претходно, Дион изјави дека е „решена“ повторно да се врати на настапите и пеењето.

Според Клиниката во Кливленд, синдромот на вкочанета личност од кој боледува пејачката, е ретко автоимуно невролошко нарушување кое предизвикува вкочанетост на мускулите и болни грчеви. Дијагнозата на Дион ѝ беше дијагностицирана пред речиси две години.

Слични објави

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо
Се вчитува....