-5.2 C
Скопје
23:45 - 25 јануари, 2022

ХОРОСКОП – ПРАВО ВО СРЖТА: Реченица која ќе ја одбележи 2022 година за вашиот хороскопски знак

ОВЕН
Ќе сакате да направите нешто убаво за некој што го сакате, не само во посебна пригода или за некоја лична корист, туку доволно за да покажете дека се грижите, а другите ќе го ценат тоа.

БИК
Ќе бидете поактивни и ќе се забавувате обидувајќи се да ја промените вашата склоност кон удобност и инферорност сфаќајќи колку излегувањето од вашата комфорна зона може да биде позитивна и стимулативна работа.

БЛИЗНАЦИ
Како знак кој сака да им оди по ќеф на другите за да ги направи среќни, годинава ќе сфатите дека понекогаш мора да станете посебични и да посветите повеќе внимание на себе и на сопствените финансии бидејќи, запомнете, работите премногу напорно за да се расфрлате со пари.

РАК
Веќе нема да дозволите другите луѓе премногу да ве вознемируваат зашто сфаќате колку тоа може да ве вознемири и да ве извади од такт, а веројатно дури и ќе научите како да ги прифаќате туѓите недостатоци со насмевка.

ЛАВ
Имате многу остар ум и убаво расудувате, но сепак оваа година ќе бидете повоздржани и повнимателни што зборувате бидејќи ќе знаете дека вашите искрени коментари би можеле некого длабоко да повредат.

ДЕВИЦА
Ќе ви стане јасно дека светот нема да се распадне ако ја оставите облеката на под и ако не ја следите вашата вообичаена строга дневна рутина, а ќе престанете и да ги осудувате другите за нивната повремена немарливост или неспособност,  и во сето тоа ќе најдете смирувачко задоволство.

ВАГА
Секогаш знаете да им го дадете вистинскиот совет на другите, но многу потешко е вие да добиете вистински совет од некого, а во 2022 година сепак повеќе ќе слушате што велат другите и што ве советуваат бидејќи ќе разберете дека прифаќањето нечиј совет може да ве спаси од болка и разочарување.

СКОРПИЈА
Ќе ви биде полесно да го контролирате вашиот понекогаш жесток темперамент и да бидете повнимателни кон другите, сфаќајќи дека не се сите луѓе толку силни како вас и дека вашата импулсивна реакција може да повреди некој за кој навистина се грижите.

СТРЕЛЕЦ
Ќе работите на сопственото трпение и ќе размислите подобро пред да се впуштите во некој проект или лесно да прифатите некоја идеја, а тоа ќе ви донесе поголем внатрешен мир и стабилност.

ЈАРЕЦ

Годинава ќе се смеете и ќе се забавувате повеќе кога ќе сфатите дека го сфаќате животот премногу сериозно, па затоа често знаете да бидете тажни и расположени кога другите не ги гледаат работите онака како што вие ги гледате.

ВОДОЛИЈА
Ќе сфатите дека не мора секогаш нешто да правите и дека понекогаш треба само да се опуштите и дека можете да си дозволите цел ден само за себе во кој ќе се оддалечите од светот, од работата, и ќе направите нешто што го сакате исклучиво за себе и за ваше задоволство.

РИБА
Поради вашата блага и добронамерна природа, луѓето често знаат да ве искористат бидејќи едноставно на сите им верувате. Меѓутоа, во 2022 година, тоа би можело да се смени бидејќи конечно ќе сфатите дека постојат лоши луѓе во светот кои е подобро да се избегнуваат.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....