16.8 C
Скопје
07:57 - 22 мај, 2024

Ознака : Тиквешки гроздобер

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

„Не“ за Карлеуша, можно „да“ за Ламбе на „Тиквешки гроздобер“: Јанчев го слуша гласот на народот

М. Р.
Познатата поп- балканска ѕвезда Јелена Карлеуша требаше да настапи на манифестацијата „Тиквешки гроздобер“ заедно со останатите изведувачи, но градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, го слушна...