23.8 C
Скопје
12:10 - 10 август, 2022

Се огласи МАЈКА МУ на ВИЛ СМИТ: „Никогаш не сум го видела мојот син вака да полуди!“

вил смит

Каролин Смит, 85-годишната мајка на актерот, раскажува за нејзината реакција на шамарот што нејзиниот син му го упати на Крис Рок за време на ноќта на Оскарите:

„Останав без зборови. Никогаш не сум го видела да направи такво нешто“.

Со отворена уста. Така остана Керолин Смит, 85-годишната мајка на Вил Смит, пред сцената која го привлече вниманието на вечерта на Оскарите: нејзиниот син кој му удри шлаканица на комичарот Крис Рок, виновен за несреќната шега на сметка на сопруга на актерот Џеда Пинкет Смит.

„Никогаш не сум го видела да направи такво нешто“, рече г-ѓа Смит од Филаделфија, во интервју за локалната телевизија Action News.

„Мојот син е многу избалансиран човек, дружељубива личност. Никогаш не сум го видел да полуди вака“.

Веста сега е историја: во недела на 27, непосредно пред да биде повикан на сцената на Dolby Theatre да го земе својот прв Оскар за A Winning Family, Вил Смит спонтано се качи на бината и му удри шамар на комичарот Крис Рок. Академијата го осуди актот,  а следниот ден актерот јавно се извини со порака на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

„Го слушнав во понеделник“, рече г-ѓа Смит, „го советував да одмори, да оди на одмор, но знаев дека прво ќе направи се за да заврши работата на достоинствен начин. Горда сум на извинувањето на мојот син“, заклучила таа.

Вил Смит е многу приврзан за неговата мајка Каролин. Актерот исто така зборуваше за неа во неговата автобиографија „Вил“, објавена во ноември минатата година, опишувајќи ги епизодите на насилство на кои жената била жртва и колку тие влијаеле врз нејзиниот раст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Will Smith (@willsmith)

„Имав девет години кога видов дека татко ми толку силно ја удира мајка ми по главата што таа ја загуби свеста“, напиша тој во поглавјето посветено на неговото детство. „Моментот кога ја видов како крвари, во спалната соба, веројатно беше она што, повеќе од кој било друг во мојот живот, дефинираше кој сум јас денес“. Оттогаш, рече актерот, постојано го следи силно чувство на вина. „Сè што направив во мојот живот – секој успех, секоја награда, секое признание, секоја смеа – беше начин да се извинам. за тој ден, што не му се спротивставив и што ја разочарав“.

Но, мајката Каролин е сè само не разочарана од својот син:

„Знам колку работи и колку напорно го прави тоа“, изјавила за Action News после освоениот Оскар на нејзиниот син. „Отсекогаш мислев дека заслужува Оскар за секој филм што ќе го сними“.

Џеда Пинкет Смит го прекина МОЛКОТ: Не многу разбирлива порака која повикува на мир и хармонија!

Слични објави

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо

Синот на Доналд Трамп го коментираше претресот на имотот на неговиот татко: „координиран напад“

Еспресо

(Фото) Зеленски како суперхерој: САД лансира акциона фигура на украинскиот претседател, суперхеројот се произведува во Кина

Еспресо

(Фото) Бен Афлек доносе огромна лична одлука откако се ожени со Џенифер Лопез: За каков профит го продава ергенскиот дом?

Еспресо
Се вчитува....