18:22 - 20 април, 2024

(Фото) Ова е рајот на Бресквица, има базен на покривот од домот: „Луѓето не можат да сфатат дека некој ја сака својата приватност“

Во саботата пејачката Анѓела Игњатовиќ, попозната како Бресквица, го освои второто место на изборот на песна за Евровизија во Србија, додека Теја Дора победи со песната „Рамонда“. Иако важеше за главен фаворит на ова натпреварување, Бресквица не се налути тоа што нема да ја претставува Србија во Малме, туку танцувала цела ноќ, пренесува српски Блиц.

Имено, Бресквица веќе подолго време ужива во врска со полицаец. Никола Станисављевиќ е осум години постар од Анѓела и работи во полиција, а очигледно е дека посветува многу внимание на обликувањето на мускулите поради што девојките полудуваат, па под фотографиите може да се најдат и коментари дека „тој е како скулптура“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Srdjan (@krle016)

Бресквица неодамна покажа каде живее, а посебно внимание привлече базенот што се наоѓа на покривот и со двор со преубаво среден тревник, а погледот оттаму е прекрасен.

– Не сум толку на Инстаграм, а причината за тоа е што многу се движам! Нашиот рај! Благодарна – напишала тогаш во описот на фотографиите.

Да потсетиме, Анѓела ретко зборува за своето момче во јавноста, тој не е јавна личност, а во емисијата „Балканска улица“ откри која е предноста да се биде со некој што не е од јавниот живот:

– Навистина ми пречи понекогаш кога, тоа е единственото нешто што може кажам дека ми пречи, кога новинарите не следат, луѓето не можат да сфатат дека некој ја сака својата приватност. Моето момче не сака да се појавува во јавност, едноставно навистина ми пречи кога луѓето не можат да го почитуваат тоа. Разбирам дека за некого тоа е работа, о едноставно, тој не е јавна личност и не сака да биде. Во глобала, немам некои конкретни предности или недостатоци, едноставно така е како што е, убаво ми е и тоа е најважно.

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....