26.8 C
Скопје
18:55 - 14 април, 2024

Астропрогноза за понеделник, 4 март: Пари за Јарците, скандал за Лавовите

Овен

Треба да научите да го почитувате туѓото мислење. Ова е единствениот начин на кој можете да изградите односи со луѓето и да воспоставите доверба. Нема шанси без тоа. И запомнете ги личните граници, не ги прекршувајте.

Бик

Вашата самодоверба ќе биде на својот врв, па ќе можете да се занимавате со која било работа и да ја дотуркате до крај. Побарајте помош од најблиските ако ви треба. Тие ќе бидат на ваша страна.

Близнаци

Треба да се фокусирате на една работа. Ако зграпчите сè одеднаш, ризикувате да немате време за ништо. Фокусирајте се на една работа за да постигнете резултати.

Рак

Може да се појават непредвидени околности. За да се справите со сè, треба да се потпрете на вашата интуиција. Слушајте го вашиот внатрешен глас, тој дефинитивно нема да ве изневери.

Лав

Може да имате потешкотии во односите со луѓето. Обидете се да бидете полојални за да не ги претворите малите спорови во скандали од големи размери. Бидете помудри.

Девица

Девиците треба да бидат пофлексибилни за пргаво да се прилагодат на промените. Не правете грандиозни планови, бидејќи судбината може да ги направи своите прилагодувања. Подобро е да го живеете овој ден без непотребни движења.

Вага

Вагите може да имаат внатрешно несогласување. Знаете, тоа се случува кога навистина сакате нешто, но вашиот ум разбира дека тоа не ви треба. Ќе треба да направите важен избор, од кој многу ќе зависат нештата во иднина.

Шкорпија

Страсните Скорпии ќе сакаат да ги поминуваат денот и вечерта во понеделник многу бурно, но астролозите не препорачуваат да вршат притисок врз спротивниот пол. Дозволете им на луѓето сами да одлучат дали сакаат да се зближат со вас.

Стрелец

Можете да гледате на вашиот живот од поинаков агол. Ова ќе ви овозможи повторно да процените некои ситуации и да внесете јасност. Правите како што ви кажува срцето.

Јарец

Денот ќе биде поволен за инвестиции. Размислете за инвестирање во недвижен имот или отворање банкарски депозит. Така можете да го умножите вашиот капитал.

Водолија

Овој ден ќе имате моќ да влијаете на луѓето. Направете го тоа за добро, за да не наштетите никому. Не заборавајте на изреката за бумерангот, кој сигурно ќе ви се врати.

Риби

Бидете подготвени да пружите поддршка и помош на оние на кои им е потребна, но не заборавајте на сопствената благосостојба. Тогаш понеделник ќе ви помине под среќна ѕвезда.

Почетокот на март им ветува голема радост на три хороскопски знаци

Слични објави

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо
Се вчитува....