3.8 C
Скопје
19:14 - 5 декември, 2023

(Фото) Која е Ивана Малиќ, вереницата на Милош Биковиќ: Во професијата и стилот потсетува на Амал Клуни

Веста дека српскиот популарен актер Милош Биковиќ и неговата девојка Ивана Малиќ се вериле, (а парот – веќе е познато, го очекуваат своето прво дете) одекна низ регионот, па многумина се љубопитни со што се занимава Ивана и како се запознале.

Ивана се пофали со вереничкиот прстен на Инстаграм

Ивана  и Милош со месеци успеаја да ја скријат веста за нејзината бременост, за која конечно се дозна на средината на септември, а вчера стана познато дека парот се верил уште за време на летото – факт кој исто така успеале вешто да го сокријат од јавноста долго време.

„Да точно е, се веривме летоска“ – кратко изјавил Биковиќ за српските медиуми.

инстаграм

Но која е Ивана Малиќ?

Милош и Ивана првпат се појавиле заедно во јавност во 2021 година на белградската премиера на филмот „Јужен ветар 2“ кога се и првпат фотографирани како пар.

Парот романсата ја почнал во Ровињ, а Ивана по потекло е од Црна Гора, поточно од Бар. По занимање е правничка.

Ивана многу води сметка за својата исхрана и витка линија, а за тоа зборуваат и нејзините фотографии каде се гледа извајаната фигура.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Malić (@ivanamalic_)

 

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....